Jump to content
Sveiki! Read more... ×

Pašlaik Role.lv tiek uzlabots! Priecāsimies, par kādu ieteikumu!

Serveris ir atvēries pilnība 05.01.2019! Laimīgu spēlēšanu

Sign in to follow this  
Caine

Termini, sodi, servera noteikumi

Recommended Posts

Šajā topikā aprakstīti sodi par terminu/noteikumu pārkāpumiem, ir uzrakstīti un izskaidroti paši termini, kā arī iekļauti citi servera noteikumi, kuri nav saistīti ar terminu pārkāpšanu. Ja ir kādi jautājumi, vērsieties pie administrācijas!


1. Termini, daži citi noteikumi un sodi par to pārkāpšanu.

1.1. DeathMatch (DM) – spēlētāja nogalināšana bez kāda IC jeb spēlē esoša iemesla. Nedrīkst spēlētāju nogalināt dēļ kāda OOC jeb reālā dzīvē pastāvoša iemesla. Piemēram, tev dzīvē ir nesaskaņas ar kādu draugu vai parastu spēlētāju un tu viņu spēlē nošauj.

Sods par DM – cietumsods līdz 60 minūtēm.

Sods par MassDM (masveida DM) – ja tiek nogalināti 2 vai 3 spēlētāji, tad 1 dienas bans. Ja tiek nogalināti vairāk nekā 3 spēlētāji, tad 3 dienu bans.
Sods par JailDM - pirmās 2 reizes novērojot DMošanu cietumā, spēlētājs tiek kikots. Ja DMošana cietumā tiek novērota arī trešo reizi, tad spēlētājs tiek sodīts ar 1 dienas banu.

1.2. RevengeKill (RK) – spēlētāja nogalināšana, kurš tikko ir nogalinājis Tevi. Piemēram, tu spēlē ej pa ielu un tevi kāds nošauj. Mazliet vēlāk tu satiec to pašu spēlētāju un nošauj.

Sods par RK – cietumsods līdz 30 minūtēm.

1.3. SpawnKill (SK) – spēlētāja nogalināšana vietā, kur tas parādās pēc ienākšanas online vai pēc kādas citas situācijas. Piemēram, tu redzi, ka spēlētājs tikko ir izārstēts un tas parādās slimnīcā, bet tu viņu nošauj.

Sods par SK – cietumsods līdz 30 minūtēm.

1.4. CarParking (CP) – spēlētāja nogalināšana, uzbraucot viņam virsū un gaidot kamēr viņš nomirst. Piemēram, tu aiz garlaicības vai arī bez jebkāda IC iemesla uzbrauc virsū spēlētājam un gaidi kamēr viņš nomirst.

Sods par CP – cietumsods līdz 30 minūtēm.

1.5. DriveBy (D:cool: – šaušana tad, kad atrodies automašīnā vai jebkādā citā transporta līdzeklī, nepielietojot nekādas RP komandas. Piemēram, tev ir ierocis un tu, braucot pa ielu, no automašīnas nošauj kādu spēlētāju, neparādot ar /me, /do, /try komandām to, kāda ir situācija, kā tu izliecies ārā pa automašīnas logu un tamlīdzīgi.

Sods par DB – 60 minūšu cietumsods.

Sods par stāvošu DB – 1-5 dienu bans.

Sods par DB no motocikla – 60 minūšu cietumsods.

Sods par stāvošu DB no motocikla - 1-5 dienu bans.

1.6. CommonSense (CS) – spēlējot spēli, ir jāsaglabā arī veselais saprāts un loģiskā domāšana arī IC. Piemēram, veikalā nedrīkst iet ar ieroci rokās, jo reālajā dzīvē tā netiek darīts (izņemot, piemēram, gadījumu, ja attiecīgā situācija tiek veikta ar /me, /do, /try komandām).

Sods par CS (vai MassCS) – cietumsods līdz 60 minūtēm. Par MassCS pēc administrator ieskatiem var būt arī bans līdz 2 dienām.

1.7. Rases maiņa - viens no CS pārkāpuma veidiem. Ir aizliegts mainīt rasi, ja kādam no administratoriem neesi uzrādījis RP pierādījumus bilžu/video formātā par to, kā tiek veikts PK (jauna tēla radīšana).

Sods par rases maiņu - 120 minūšu cietumsods.

1.9. Organizācijas maiņa (no nelegālās uz legālo un otrādi) - viens no CS pārkāpuma veidiem. Ir aizliegts mainīt organizāciju no nelegālās uz legālo (un otrādi),  ja kādam no administratoriem neesi uzrādījis RP pierādījumus bilžu/video formātā par to, kā RPiski tiek nomainīta organizācija (no nelegālās uz legālo), kurā tu atrodies (IC story notikumi, kuri noveduši pie organizācijas maiņas) vai kā tiek veikts PK (jauna tēla radīšana).


Sods par organizācijas maiņu - 120 minūšu cietumsods.

1.10. MetaGaming (MG) – OOC iegūtās informācijas izmantošana spēlē. Piemēram, tev draugs reālajā dzīvē pasaka, ka ies ēst un tu spēlē kādam pasaki (IC), ka tavs draugs ies ēst.

Sods par MG – cietumsods līdz 30 minūtēm.

1.11. PowerGaming (PG) – dzīvē neiespējamas lietas izdarīšana spēlē. Piemēram, tu nolec no 5 stāvu mājas jumta un aizej tālāk, izliekoties, ka nekas nav noticis (jeb nepielietojot /me, /do, /try komandas).

Sods par PG – cietumsods līdz 60 minūtēm.

1.12. NonRolePlay (NonRP) – RP nepielietošana situācijās, kurās jāRPo. Piemēram, tev kāds spēlē iesit, uzsāk sarunu, bet tu aizej prom, nepielietojot /me, /do, /try komandas un neaprakstot situāciju no savas puses.

Sods par NonRP – cietumsods līdz 60 minūtēm.

Sods par NonRPdriving – cietumsods līdz 30 minūtēm.

Sods par RPavoid (izvairīšanās no RP) – 120 minūšu cietumsods.

Sods par Log OFF RP laikā (arī tiek saukts kā RPavoid) - 3 dienu bans.

1.13. QuickSwapping (QS) – ieroča pārmainīšana bez RP komandu izmantošanas. Piemēram, tev nepieciešams spēlē pārmainīt ieročus, bet tu to neparādi ar RP komandām, bet ieročus pārslēdz ar peles „rullīti” vai “q” un “e” taustiņiem.

Sods par QS – cietumsods līdz 30 minūtēm.

1.14. NinjaJack (NJ) – spēlētāja izsviešana no mašīnas un tās nozagšana. Piemēram, tu spēlē spēli un tev vajag kādu transporta līdzekli. Tu ieraugi, ka uz rollera sēž spēlētājs. Tu pieej klāt, nomet spēlētāju no rollera un ar to aizbrauc.

Sods par NJ – cietumsods līdz 20 minūtēm.

 

1.15. BunnyHopping (BH) – lekt tā vietā, lai skrietu. Piemēram, tev spēlē kaut kur ir jātiek ātrāk, tāpēc tu visu laiku lec uz priekšu.

Sods par BH – citeumsods līdz 20 minūtēm.

1.16. Mixing (MIX) – IC čata jaukšana ar OOC (/b) čatu. Piemēram, tu IC pasaki – es iziešu ārā ar draugiem, bet tas būtu jāsaka pa OOC (/b) čatu, jo pateiktais teikums attiecas uz reālo dzīvi. Īsumā sakot, čats bez /b - IC čats, čats ar /b priekšā - OOC čats.

Sods par MIX – cietumsods līdz 20 minūtēm, bet kā brīdinājums var būt 5-10 minūšu čata bans (ne vienmēr).

1.17. OOC insult (OOCinsult) – jebkāda spēlētāja aizvainošana vai apsaukāšana pa OOC (/b) čatu. Piemēram, tu caur OOC (/b) čatu kādu nosauc par muļķi vai savādāk.

Sods par OOCinsult – 1-7 dienu bans. Par vārdu "lowaks" u.tml. dažiem specgadījumiem tiks veltīts 40 minūšu cietumsods.

1.18. AdminAbuse (AA) – tas ir tas pats OOC insult, tikai vērsts pret administratoru. Administratora aizvainošana, apvainošana vai arī administratora darba apšaubīšana. Piemēram, tev nepatīk kāds administrators un tu pa /report, /b čatu vai jebkādā citā veidā apsaukā administratoru.

Sods par AA – 1-7 dienu bans.

1.19. Administrācijas maldināšana - spēlētāja mēģinājums samelot administrācijai, lai samazinātu sev sodu vai ietekmētu administrāciju kādā citā veidā, piemēram, apzināti mēģinot pārliecināt, ka vainīgs kāds cits vai arī kāds vienkārši izdarījis ko neatļautu.

Sods par administrācijas maldināšanu – 1 dienas bans.

1.20. JailAFK – atrašanās ārpus spēles, kamēr atrodies cietumā.

Sods par JailAFK - spēlētājs automātiski tiek kikots pēc noteikta laika, taču pēc pārbaudīšanas, arī administratoram ir tiesības spēlētāju kikot no servera.

1.21. AFK – atrašanās ārpus spēles, kamēr esi ne tik publiskā vietā.

Sods par AFK - spēlētājs tiek kikots, kad AFK laiks sasniedzis 3 minūtes.

1.22. PubAFK – atrašanās ārpus spēles, kamēr esi publiskā vietā (piemēram, domē, stacijā u.tml.).

Sods par PubAFK - spēlētājs tiek kikots, kad AFK laiks sasniedzis 1 minūti.

1.23. Palīdzēšana/iesaistīšanās terrās/mafbizz - palīdzēšana kādai no bandām/mafijām, kamēr tās karo, vai iesaistīšanās terrā/mafbizzā.

Sods par palīdzēšanu/iejaukšanos terrās/mafbizz (civilajiem iedzīvotājiem) – 60 minūšu cietumsods.

1.24. Bug (bugošana) - dažādu servera bugu/nepilnību izmantošana savā labā un nepaziņošana par to administratoriem/tehniķim.

Sods par bug (bugošanu) - 365 dienu bans.

Spēlētāju zināšanai - ja spēlētājs tiek izkikots vai ielikts cietumā un pēc tam izlaists ar iemeslu "bug", visticamāk spēlētājam atgadījusies iebugošanās kādā servera vietā, kur nebūtu jābūt, vai noticis kas tamlīdzīgs.

1.25. HAX (haki/hakošana) - jebkādu palīgprogrammu lietošana, kuras serverī tiek atzītas kā haki.

Sods par HAX (hakiem/hakošanu) - 365 dienu bans.

1.26. Reklāma - jebkura cita servera foruma/komūna adreses, ip adreses izpaušana serverī skaitās kā reklāma.

Sods par reklāmu - 365 dienu bans.

2. Citi servera noteikumi, kuri nav iekļauti pie terminiem.

2.1. Aizliegts aizskart un gremdēt projekta reputāciju.

Sods - aizliegums serverī (bans) pēc administratora uzskatiem.

2.2. Aizliegts jebkā traucēt servera administratora darbu.

Saziņa ar administratoru būtu jānotiek tikai caur /report un par spēles lietām. Administrators patur tiesības sazināties pa /report arī par citām lietām, taču, ja viņš to pārtrauc un paziņo, ka tas viņam traucē, taču spēlētājs turpina savas darbības, tad administrators ir tiesīgs piešķirt attiecīgu sodu.

Sods – kikošana, čata bans, bans serverī. Pēc administratora ieskatiem.

2.3. Aizliegts izmantot slavenību, bezsakarīgus un muļķīgus vārdus, uzvārdus.

Vārda un uzvārda forma - Vārds_Uzvārds.

Sods – pēc servera administrators uzskatiem.

2.4. Aizliegts servera administratoram atrasties nelegālajās organizācijās.

Atļauts tikai gadījumos, ja tas kaut kādā situācijā ir nepieciešams vai arī ar kādu retu atļauju no kāda galvenā vai lielāka līmeņa administratora.

Sods - viens brīdinājums klāt pie servera administratora statusa.

2.5. Aizliegts zagt/aplaupīt cilvēkus vairāk par 20 tūkstošiem, ja nav sasniegts vismaz 6. līmenis.

Sods - aizliegums serverī sākot ar 1 dienu, beidzot ar servera administratora uzskatiem.

2.6. Aizliegts veidot RP situācijas, kas dara labumu tikai Tev, vai arī situācijas, kurās otrs nepavisam nevēlas iesaistīties (izvarošanas utt.).

Sods - cietumsods pēc servera administratora uzskatiem.

SVARĪGI ZINĀT - maksimālais cietumsoda laiks, ja tiek skaitīti vairāki cietumsodi kopā - 2 stundas!


Tā kā noteikumi var mainīties jebkurā brīdī, tos ieteicams ik pa laikam pārlasīt!
Noteikumu nezināšana neatbrīvo no soda un atbildības!

Noteikumus izstrādāja Pricelyf (Lelde).

ROLE.LV || 2015-2019 || ©

Share this post


Link to post
Share on other sites

                                                                                                            Noteikumu papildinājums 

  • Ja sāņem par kauttko banu obligāti 2 dienu laikā ieliec apelāciju ( ja tāda nepieciešama) ja nē tad apelācija būs slēgta Administrātoram obligāti jatur 3 dienas pierādijumi par banu!
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×