Jump to content
Sign in to follow this  
Papa Mikhas

Roleplay Terminoloģija

Recommended Posts

Roleplay (RP) -kā jau tiešs tulkojums pasaka priekšā, tā ir lomu spēle. Loģiski izsecinot, ko nozīme šis vārdu salikums jau var rasties apmēram kaut kāds priekšstats par to, kas tad īsti ir RP. RP, jeb lomu spēles mērķis ir pielīdzināt visu spēles procesu reālajai dzīvei, tādejādi, padarot spēlēšanu interesantāku. Pats galvenais ir izveidot un iztēloties savu personāžu, ar kuru turpmāk spēlēsiet. Tālāk viss RP process ir atkarīgs tikai un vienīgi no Jums, lai to padarītu vēl interesantāku ir jāievēro arī nākošie punkti.

Common sense (CS) - nebaidos teikt, ka svarīgākais no punktiem, kas jāievēro, lai veidotos labas RP situācijas. Common sense, jeb loģiskā domāšana ir spēja RP situāciju maksimāli pielīdzināt reālajai dzīvei, izprotot, kā loģiski būtu jārīkojas reālajā dzīvē. Braukāšanās gar domi tankā, nebūt nebūs loģiski.

PowerGaming (PG) - termins, kuru bieži vien sākot spēlēt RP sanāk piemirst. PG ir gan fiziski, gan morāli neiespējamu lietu paveikšana, kas, diemžēl, spēlējot SA:MP ir iespējama, jo fizika spēlē nav tik izteikta, cik reālajā dzīvē.

DeathMatching (DM) - ir fiziska uzbrukšana spēlētājiem bez laba RP iemesla. Lai uzbruktu spēlētājam, nepietiks vien ar to, ka viņš Jūs ir nosaucis sliktā vārdā, vai par Jums runā aiz muguras, jo reālajā dzīvē par tādiem niekiem Jūs taču nenogalinātu - tieši šādi ir jādomā, kad Jūs spēlējat RP. 

Out Of Character (OOC) - visas darbības, teksti, video, vārdu sakot visa pieejamā infomācija, kura ir atrodama ārpus spēles, vai OOC čatos - viss, par ko Jūsu tēls nevarētu nedz iedomāties, nedz zināt. Viss, kas nav saistīts ar Jūsu tēlU.

In Character (IC) - visa informācija, par kuru Jūsu tēls ir infomēts un ir vainu piedzīvojis, vainu dzirdējis par šo lietu. Visa veida informācija, ko Jūsu tēls ir piedzīvojis/dzirdējis.

MetaGaming (MG) - OOC informācijas izmantošana IC - kādas informācijas izpaušana veidojot RP situāciju, kuru esat uzzinājis šeit, forumā. Runāt IC čatā aizliegts, par jaunumiem forumā, pieteikumiem utt.

Mix - kā jau vārda tiešais tulkojums pasaka priekšā, tad tas ir kaut kādā mērā saistīts ar miksēšanu - konkrētāk, OOC un IC jaukšana ar vietām, jeb otrādāk.

RevengeKilling (RK) - īsi un kodolīgi: Dusmu ietekmē, pēc kaut kāda veida konflikta, kura rezultātā tēls nomira, uzreiz pēc atdzimšanas dodas un nogalina personāžu, kurš viņu nogalināja - konkrēta atriebība. - Nav pieņemami, jo pēc nāves nav reāli atcerēties personāžu, kurš Jūs nogalināja.

BunnyHopping (BH) - lēkšanas pogas nemitīga spaidīšana, tādejādi pārvietojoties ātrāk, nekā skrienot. - Neatbilst reālās dzīves attēlošanai, jo skrienot 100m distanci Jūs taču nelēkājat kā zaķis, jo tā ir ātrāk ? 

Ninja Jack (NJ) - kāda personāža izraušana no transportlīdzekļa bez attiecīgu RP komandu izpildes (/me un /do).

Quick Swapping (QS) - ieroču nomainīšana/izvilkšana ar peles rullīti (mouse3) pirms vai bez attiecīgu RP komandu izpildes (/me un /do).

PlayerKill (PK) - kāda konkrēta tēla nogalināšana, pirmstam saskaņojot ar administrāciju un nogalināmo tēlu par PK izpildi. PK - tēls tiek nogalināts un neatceras nekādus notikumus/informāciju, kas saistīta ar personu/-nām, kas viņu nogalināja. Lai izpildītu PK ir jābūt loģiskam un ļoti labam iemeslam.

CharacterKill (CK) - līdzīgi kā PK, taču nevis tiek izdzēsta atmiņa, bet tiek nobloķēts spēlētāja konts, tādejādi ar šo personāžu vairs nav iespējams spēlēt. CK veikšanai nepieciešama Main SAdmina vai Īpāšnieku atļauja. Lai veiktu CK nepieciešams neapgāžams iemesls un tas jāizdara maksimāli perfekti, izmantojot roleplay.

 

Šie termini, ir jāievēro obligāti iekš mūsu servera, pretējā gadījumā administratori var/un sodīs Jūs par šo terminu pārkāpšanu.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×